Gümüş Nerden Alınır

Gümüş Nerden Alınır

10.05.2018
Gümüş Nedir, Nereden Alınır ,Nasıl Kullanılır , Bakımı nasıl Yapılır

 

Gümüş nedir, nereden alınır?

 

Gümüş altından sonra en çok tercih edilen ham maddelerin başında geliyor.  Değerli bir metal olmasından dolayı hem ziynet hem de gündelik eşyalar için çok kullanılmıştır. Özellikle eski zamanlarda oldukça değerli görülen gümüş aynı zamanda altın gibi bir zenginlik göstergesi olarak kullanılmıştır. Gümüş aynı zamanda ışığı en iyi yansıtan maddelerden bir tanesidir. Kolay dövülebilen bir yapısı olması ile de pek çok eşya ve obje yapımına uygundur.

 

Yunan tarihinde resmi para olarak kullanılan gümüşü ilk olarak işlemeye başlayanların da Romalılar olduğu söylenir. Yüz yıllardır evlerde eşya olarak, takı olarak, hediyelik eşya olarak pek çok alanda kullanılmaktadır. Ancak endüstrinin de ilerlemesiyle artık yeterince saf olmayan, daha fazla karışım içeren gümüşler de kullanılmaya başlanmıştır. Bunlar her ne kadar saflığını bozsa da, pek çok açıdan kullanılabilir obje olmasını kolaylaştırmaktadır.

Günümüzde çoğunlukla bakır, kurşun ve çinko üretimindeki yan ürünlerden elde edilmektedir. Saf gümüş çok zor paslanır ancak parlaklığını kolay yitirdiği ve yumuşak bir metal olmasından gelen özelliklerden dolayı saf olarak çok fazla tercih edilmez. Onu güçlendirmesi için daha ağır metaller kullanılarak alaşımlar elde edilir. Bu alaşımların daha fazla kullanılması da saf gümüşün fiyatının bir hayli yüksek olmasına sebep olmaktadır.

 

Piyasada her yerde kaliteli gümüş işçiliği ve ürünleri bulmak kolay değildir. Bunun için doğru yerleri tercih etmeniz gerekir. İSİS GÜMÜŞ 28 yıllık geçmişi ile bunu tüm gümüş severlere yaşatmaya çalışıyor. Sertifikalı personeli ile her türlü gümüş işleri konusunda güvenli bir hizmet sunmaktadır. Gümüş yüzük, gümüş bilezik, gümüş kolye, gümüş alyans, gümüş tesbih gibi gümüş takılar önde gelen ürünlerdendir. Bunların dışında yine pek çok gümüş meraklısının ilgilendiği gümüş tepsi, gümüş şamdan, gümüş şekerlik gibi objeler de yine en kaliteli işçiliği ile sunulmaktadır.

 

İSİS GÜMÜŞ bunun dışında yine evlerinizdeki sevdiğiniz gümüşlerin tamir ve kaplamalarını da yapmaktadır. Yılların getirdiği tecrübe ile gümüşleriniz ilk günkü özen ile işlemlere tabii tutulmaktadır.

İSİS GÜMÜŞ